luni, 21 februarie 2022

Etapa #27, CFR - Rapid. Da' ce hent e acolo!

In minutul 52 al partidei CFR - Rapid, cand scorul era 1-0 pentru campioana Romaniei, giule;tenii au solicitat o lovitur[ de la 11 metri.

Alex Ionita II, introdus in teren la pauza, a patruns perpendicular si a sutat direct in bratul lui Mateo Susic, aflat in careul aparat de Otto Hindrich. Bratul aparatorului nu a fost lipit de corp, dar nici nu a cautat mingea. este ca a deviat mingea sutata de atacant si care se indrepta catre poarta. Ce facea, unde ajungea, nu stiu. Stiu doar ca a fost hent si comentatorul partidei a exclamat "da' ce hent e acolo!!"

Arbitrul partidei a trecut mai departe.

Consider acest meci viciat de eroarea arbitrului central, scorul normal trebuind sa fie 2 - 2 si nu 2 - 1 cum s-a mentionat in foaia de arbitraj. CFR a castigat incorect doua puncte, iar Rapid a piedut unul.