duminică, 6 martie 2022

Etapa #30, meci facut praf de Chivulete: UTA - Mioveni

A fost un abitru Chivulete, bunicel, nimic de zis. Partea proasta este ca nu a putut pleca din lumea arbitrajului pana cand nu si-a implementat fiul acolo. In continuare Chivulete senior joaca un rol important pe langa Vassaras, fiindu-i raportor. Asa se explica de ce un arbitru mediocru precum Chivulete junior a ajuins chiar si pe lista FIFS, desi ...

Dar sa vedem cu s-a suit in copac de data aceasta.

Minutul 20, penalty dat aiurea pentru Mioveni. Un atacant argesan este faultat in afara careului, numai ca centralul muta infractiunea in careu.

Minutul 40., penalty aiurea pentru UTA. Tomczyk (Mioveni) respinge in careul propriu o minge sutata. Mingea il atinge in mana, fara a fi suspiciune de intentie.

Minutul 42, penalty neacordat pentru Mioveni la o interventie necontrolata a portarului Iacob (UTA) asupra lui Balaur.

Minutul 46. Penalty neacordat pentru UTA, la o intrare intarziata a lui Oancea (Mioveni) asupra lui Otele.

Tragand linie, Chivulete junior, ca tot romanul impartial, a gresit de doua ori pentru fiecare echipa in parte. Scorul ar fi fost tot 2 - 1, doar ca deciziile lui au nemultumit pe toata lumea.