miercuri, 2 martie 2022

Etapa #29, Meci facut praf de Marian Barbu

Circul din teren continua. Astazi, centralul Marian Barbu a mai facut praf un meci, FC Mioveni - CS Universitatea.

In minutul 24 Buziuc il busculeaza in careu pe Campanu si arbitrul trece cu vederea.

In minutul 38, Vatajelu are o intrare imprudenta cu talpa sus la Buziuc. Cum faza se desfasura in careu, penalty-ul a fost clar ca lumina zilei, doar pentru arbitru nu

Nu au fost singurele erori. Marian Barbu a dat cartonase cand a vrut el, a sanctionat faulturi tot cand a vrut el. Personal ii mai pun in sarcina o alta faza din careul Mioveniului, cand in repriza a doua, portarul Ducan il impiedica pe Markovici sa joace mingea in fata portii.

Erorile n-au facut altceva decat sa enerveze jucatorii si asistenta. Poate ca scorul ar fi fost 1 - 5 si nu 0 - 3 cat s-a omologat prin foaia de arbitraj. Dar ce e corect, e corect